Fitcult tréneri

Tím ľudí, ktorí ti budú radiť a pomáhať dosahovať tvoje ciele.
Simon

Som šéfredaktor Fitcultu a už vďaka mojim článkom pod nickom „saj“ na webe môžete vidieť štýl, ktorým sa uberám. Moje začiatky bez vedomostí boli ťažké, hlavne, keď si človek myslel, že správna fit strava je v podobe celozrnných žemlí so zeleninou. Nasledovalo pár rokov "clean eatingu" s antisociálnym spôsobom, kedy na výlet odmietneš ísť, pretože sa bojíš, že nebudeš môcť zjesť svoje "kulturistické" jedlá. Akékoľvek zakusnutie do niečoho iného ako ryže, vločiek či mäsa, znamenalo hlavu v smútku. Žiadne reálne vedomosti, len nasledovanie toho, čo robí väčšina. Neznášanie raňajok, ale ich konzumácia aj napriek všetkému, pretože si človek myslel, že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa a bez nich to nemá zmysel. Aspoň 6 porcií jedál denne (hlavne mäso/ryža), pretože to tak robil každý...

Po čase som si povedal, že naozaj je to tak? Nie je iný spôsob? Ako to je? Fakt je potrebné konzumovať aspoň 6 porcií, raňajkovať a jesť iba kuracie mäso s ryžou a brokolicu? Potom nastala zmena o 180°, ktorá mi pomohla k citeľnému progresu nielen v rámci postavy, ale aj v živote. Čítanie výskumov, kalórie, výživa, teória, veľa teórie, relevantní odborníci, kvalitné zdroje, platené publikácie a členstvá v rôznych research reviews či subscriptions a aplikovanie informácií do praxe. Zmena, kedy je fitness neodmysliteľnou súčasťou života. Zmena, vďaka ktorej viem 5x v týždni zjesť mnou obľúbenú zmrzlinu, jem v priemere 3-4 jedlá denne, pretože mi to vyhovuje a zapadá do životného štýlu. Ako som povedal, vie to byť ťažká cesta, ale rád pomôžem, aby ste sa vyvarovali chýb a žili šťastný život bez obrovských limitov, obmedzení a frustrácie. To, čo vyhovuje mne a platí na moje telo, nemusí na tvoje. Preto sa budem snažiť o maximálnu personalizáciu a spoločne sa dostaneme na fitness cestu, ktorá ti bude maximálne vyhovovať.

„Neporovnávaj sa s inými. Každý človek by sa mal pozerať hlavne sám na seba a snažiť sa o maximalizovanie svojho progresu“

Vilo

Cvičeniu sa venujem už 10 rokov, pričom takmer tri roky aj súťažne (INBA). Som naturálnym športovcom, ktorý sa neustále snaží o rozvíjanie svojho tela bez dopingu. Neposudzujem druhých, rešpektujem a viem, že každý má vlastnú predstavu, akým spôsobom sa chce rozvíjať, no ja som sa rozhodol práve pre naturálnu cestu a tento spôsob sa snažím prezentovať aj vám. Venujem sa osobnému trénerstvu niekoľko rokov a som aj držiteľom osvedčenia Trénera II. stupňa. Už pár rokov sa stravujem systémom Intermittent Fasting (prerušovaného hladovania), ako aj IIFYM (flexibilného stravovania).

Svoje výsledky, ako aj nadobudnuté skúsenosti a informácie sa snažím prezentovať a sprostredkovávať ďalej, pričom chcem, aby si ľudia uvedomili, že (pekné) výsledky sa dajú dosiahnuť aj inak, ako je to ešte stále zaužívané. Nikoho nepresviedčam o svojej pravde, ale snažím sa ukázať smer a cestu na ktorej konci by mal každý nájsť to, čo hľadá. Ak si chceš jedlo vychutnávať aj napriek tomu, že máš „diétu“, chceš veciam rozumieť a v neposlednom rade byť schopný si sám na konci našej spolupráce zostaviť jedálniček podľa chuti a teda opustiť každodenný stereotyp a slová musím/nemôžem/zakázané atď., neváhaj a poď do toho s nami!

„Teóriu mením na prax a prax na výsledky“

Katka

Moja fitness cesta na serióznej úrovni trvá vyše štyroch rokov. Kedysi som sa rozhodla vyhrať v boji s nadváhou a konečne si splniť sen – dosiahnuť postavu, po ktorej som dlhšie túžila. Vymenila som nekonečné hodiny kardia za činky a správne stravovanie, bola konzistentná a výsledky sa dostavili. Svoje skúsenosti a množstvo odbornej publikácie od relevantných ľudí z fitness sveta som sa rozhodla podčiarknuť úspešným absolvovaním druhého stupňa trénerského kurzu National Academy of Sports Medicine UK s následným pokračovaním do ďalšieho stupňa.

Mojím cieľom je ukázať vám vašu perfektnú cestu k zdravšiemu fit telu. Dôležití ste vy, a práve preto je personalizácia nielen jedálničku, ale tiež tréningu veľmi dôležitá.

Moje hobby je aj vytváranie zdravších alternatív jedál a verte mi, dá sa schudnúť aj s kúskom „hriešnosti“ v jedálničku, veď som toho dôkazom. Treba si tiež uvedomiť, že ženské telo je odlišné od mužského a práve preto potrebuje trochu iný prístup, keďže hormóny si občas s nami ženami robia čo chcú. Je pre mňa dôležité zdravie a nemusíte sa obávať hormonálnej nerovnováhy, alebo jedenia len nudných jedál. Fitness nie je len o chudnutí či priberaní svalov, je aj o nastavení mysle. Mindset jednoducho zohráva pri zmene takisto dôležitú úlohu. Vďaka osobným skúsenostiam vám poradím v prípade „krízy“, keďže som si tým sama prešla a viem sa vcítiť do vašej kože.

„Je dôležité, aby ste boli konzistentne dobrí, nie len občasne perfektní“

Máš otázky ku službám?

Len otázky napríklad ku obsahu, fungovaniu, priebehu služieb - nie ku samotnému stravovaniu a tréningom.