Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)

Recepty
Pridané 21. január 2017, 9:33, autor: Simona M.

Apple pie, teda anglická koláčová klasika. Pôvodný koláč je aj zvrchu prikrytý cestom z masla a hladkej pšeničnej múky. My sme si však vymysleli vlastnú verziu. Vrchné cesto sme vynechali, plnku máme aj tak všetci radšej, však? Medzi použitými surovinami nechýba celozrnná múka, kokosový olej a bohatá plnka zo šťavnatých jabĺčok. Cesto ani netreba sladiť, vynahradí nám to náplň. Nevynechajte ani hrozienka a oriešky, dodajú koláču ten správny šmrnc.

 

INGREDIENCIE

na cesto

150g celozrnnej špaldovej múky

40ml kokosového oleja

50ml studenej vody

stévia (ľubovoľné sladidlo, stačí len trocha)

1/2 ČL škorice

 

na náplň

3 jablká (350g)

20g sušených hrozienok

20g vlašských orechov

2 ČL škorice

20ml javorového sirupu

 

Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)

 

POSTUP

Na cesto zmiešame sypké suroviny do ktorých vlejeme roztopený olej a vodu. Vytvorené cesto vtlačíme do tortovej formy a pečieme 12 minút na 170°C. Jablká ošúpeme a nakrájame na tenké mesiačiky. Posypeme ich škoricou, pridáme hrozienka, nasekané oriešky a prisladíme javorovým sirupom. Jablkovú zmes dáme do predpečeného cesta a pečieme ďalších 40-50 minút na 170°C , dokiaľ jablká nezmäknú.

 

Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)

Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)Škoricový Apple Pie z celozrnnej múky. Šťavnatá jablková plnka a chrumkavé cesto prevoňané škoricou ťa dostane (Recept)

 

Ak sa ti recept podarí, vedz, že sledujeme aj #fitcult na Instagrame. Fotku určite nezabudni označiť naším hashtagom.

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

na 1 kúsok (z celkového množstva ich vyjde 10)

Kalórie: 134

Bielkoviny: 2g

Sacharidy: 20g

Tuky: 6g

Ak sa ti článok páči, podpor ho: