Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)

Recepty
Pridané 14. september 2016, 14:04, autor: Simona M.

V detstve sme ich milovali asi všetci. Chrumkavé čokoládové guličky boli tými najlepšími raňajkami. Ich zloženie však nie je najlepšie, takže v tomto recepte sme si túto pochutinu troška upravili. Nebudeme potrebovať žiadnu múku ani cukor, na dosladenie využijeme proteín a stéviu. Vytvarovanie guličiek síce zaberie nejaký ten čas, no ráno máš postarané o bleskové, výživné a chutné raňajky.

 

INGREDIENCIE

100g ovsených vločiek

30g orechov (mandle, kešu)

1 odmerka proteínu

15g kakaa

1 bielko

10g kokosového oleja

približne 20ml vody (podľa konzistencie)

stévia (sladidlo podľa chuti)

 

Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)

 

POSTUP

Ovsené vločky a oriešky rozmixujeme najemno. Primiešame všetky ostatné suroviny a malo by nám vzniknúť nelepivé a pomerne tuhé cesto. Z cesta tvarujeme malé guličky (hej, chvíľku to potrvá), ktoré pečieme na plechu vystlaným papierom na pečenie 12-15 minút na 180°C. Vychladnuté cereálie skladujeme v uzatvorenej nádobe.

 

Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)

Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)Fitness Nesquik cereálie plné bielkovín a nutrične hodnotných surovín (Recept)

 

Sme si vedomí, že ide skôr o akúsi "fancy" záležitosť, ale čo tak napríklad prekvapiť svoju polovičku niečím takým? Oproti originálnej verzii sme znížili sacharidy na polovicu a pridali porciu bielkovín a tukov. V tomto prípade bolo naším cieľom zamerať sa na nutrične hodnotné jedlo obsahujúce živiny, ktorými by sme mali pokrývať väčšinu nášho kalorického príjmu.

 

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

(na 100g, z celkového množstva vyjde 200g)

Kalórie: 401

Bielkoviny: 24g

Sacharidy: 41g (z toho vláknina 6g)

Tuky: 18g

Ak sa ti článok páči, podpor ho: