Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)

Recepty
Pridané 23. júl 2016, 9:44, autor: Simona M.

Dnes sa hlásime s týmito vynikajúcimi muffinmi. Padnú vhod najmä teraz v lete, keď sa ti nechce tráviť v rozhorúčenej kuchyni veľa času. Príprava už ľahšia byť ani nemôže, stačí všetko zmiešať a upiecť. Cesto je veľmi ľahučké najmä vďaka kokosovej múke. Ak ju doma nemáš, tak nezúfaj, chutné budú aj keď ju nahradíš inou. Muffiny sú vhodné aj na experimentovanie, takže pokojne môžeš prihodiť sušené ovocie, orechy, proteín.... Záleží len na tebe. 

 

 

INGREDIENCIE

100g mletých ovsených vločiek

20g kokosu

20g kokosovej múky (môžeme ju nahradiť špaldovou)

2 vajíčka

130g bieleho jogurtu

1 ČL kokosového oleja

200ml kokosového mlieka (môžeme nahradiť obyčajným alebo vodou)

stévia (ľubovoľné sladilo podľa chuti)

1 ČL škorice

1 ČL prášku do pečiva

100g jahôd

voliteľné: mandle, vločky, kokos na posypanie

 

Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)

 

POSTUP

Všetko okrem jahôd zmiešame v miske a rozmixujeme tyčovým mixérom. Jahody si nakrájame nadrobno a jemne vmiešame do cesta. Cestom plníme silikónové košíčky na muffiny, ktoré môžeme navrchu posypať napríklad mandľami a pečieme 20 minút na 180°C.

 

Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)

Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept) Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)

Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept)Veľmi rýchlo hotové a asi aj zjedené. Priprav si tieto nadýchané jahodové muffiny (Recept) 

NUTRIČNÉ HODNOTY

(na 1 muffin, z celého množstva ich vyjde 12)

Kalórie: 77

Bielkoviny: 3g

Sacharidy: 8g

Tuky: 4g

Ak sa ti článok páči, podpor ho: