Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)

Recepty
Pridané 4. júl 2016, 11:45, autor: Simona M.

Cupcakes, teda v podstate muffiny s krémom. Vymyslieť však zdravú verziu krému, ktorý drží tvar nie je práve najľahšou úlohou. My sme sa rozhodli pre ricottu, najmä pre jej skvelú chuť a nižší obsah tuku v porovnaní s mascarpone. Cupcakes sú vhodné napríklad na oslavy, keďže patria medzi vzhľadovo krajšie koláčiky, najmä ak si dáte záležať na zdobení. Poďme si teda pripraviť našu fit verziu s minimálnym množstvom cukru a úplne bez oleja. Pre vyšší obsah proteínov môžeme do cesta pridať odmerku čokoládového proteínu. Budú tak chutnejšie aj sladšie.

 

 

INGREDIENCIE

na cupcakes

150g celozrnnej špaldovej múky (môžeme použiť aj ovsenú alebo pohánkovú)

100g jablkového pyré (detskej výživy bez cukru)

2 vajíčka

15g kakaa

30g kokosového cukru (ľubovoľného sladidla)

1 ČL kypriaceho prášku

150ml vody

1 odmerka proteínu (môžeme vynechať)

 

na krém

120g ricotty

60g gréckeho jogurtu

stévia (ľubovoľné sladidlo podľa chuti)

 

Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)

 

POSTUP

Najskôr si pripravíme cupcakes. V jednej miske zmiešame všetky suché suroviny, v druhej mokré. Mokré ingrediencie vlejeme do suchých a poriadne premiešame. Cestom naplníme silikónové košíčky na muffiny a pečieme 20-25 minút na 180°C. Na krém si len vymiešame ricottu s gréckym jogurtom dohladka a osladíme podľa chuti. Vychladnuté cupcaky ozdobíme krémom a pred podávaním ich môžeme posypať kakaom a čokoládou.

 

Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)

Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)Kakaové cupcakes s ricottovým krémom nielenže krásne vyzerajú, ale aj skvelo chutia (Recept)

 

NUTRIČNÉ HODNOTY

(na 1 cupcake s krémom, z celkového množstva ich vyjde 9)

Kalórie: 115

Bielkoviny: 5g

Sacharidy: 17g

Tuky: 3g 

Ak sa ti článok páči, podpor ho: