Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

Posilňovanie
Pridané 3. marec 2014, 21:44, autor: Simon K.

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Výška: 180cm
Váha: 88kg
Dátum narodenia: 22. september 1984
Miesto narodenia: Sofia, Bulharsko

 

Ako dieťa mal Lazar Angelov obrovskú túžbu stať sa legendou NBA. Jeden z kanálov v televízií začal vysielať basketbalové zápasy, a tak tento šport sledoval dennodenne. No nebola to jediná vec, ktorú mal v obľube. Keď bol mladší, miloval nielen sledovanie basketbalových zápasov, ale aj akčných filmov a obdivoval ľudí ako bol napríklad Jean-Claude Van Damme. Lazar si postupne svoj sen stať sa basketbalovou legendou napĺňal. Predtým, ako sa stal kulturistom a osobným trénerom, hrával profesionálne basketbal až 10 rokov. V jeho tíme plnil úlohu rozohrávača, tzn. hráča, ktorý najlepšie ovláda loptu a najlepšie tvorí hru a prihráva.

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Vo veku 16 rokov sa pripojil k juniorskému medzinárodnému tímu Bulharska a hral v niekoľkých tímoch v Národnej basketbalovej asociácií v Bulharsku. Popri basketbale trénoval aj s činkami, no vtedy to ešte nebol ten moment, od ktorého sa odrazila jeho kariéra. Keď mal 18 rokov, nastal čas ísť na vojnu, kde strávil rok a pol. V tomto období a v období, keď sa vrátil z vojny sa to rozbehlo. Lazar v sebe objavil naozajstnú vášeň pre posilňovanie. Drel, tvrdo trénoval, opäť hrával basketbal a chcel sa dostať znovu do formy.

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Nastal však moment, na ktorý spomína veľmi zle. Nešťastné zranenie kolena zastavilo jeho basketbalový sen. S basketbalom tak musel skončiť, a tak bolo teda od roku 2005 posilňovanie jediné, čo mu v rámci športu zostalo.  Posilňovanie sa tak stalo pevnou súčasťou jeho života a chcel získať certifikát osobného trénera z National Sports Academy. Lazar začal pracovať s ľuďmi, pomáhal im využiť ich potenciál na maximum a zlepšovať ich telá. Oddal svoj život posilňovaniu a od roku 2006 sa zúčastňoval rôznych súťaží, kde v každej z nich získal minimálne bronzovú medailu.

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Lazar dominuje vyváženou postavou a dokonalou definíciou svalov. Mnohí opisujú jeho brušné svaly ako najkrajšie na svete.

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Ako osobnému trénerovi sa mu podarilo zmeniť k lepšiemu telá tisíckam ľudí a jeho motiváciu a znalosti z tejto oblasti poskytovať iným. Ako model sa podieľa na mnohých hudobných videoklipoch a reklamách. Jeho telo, ambície a motivácia sú inšpiráciou pre milióny ľudí na svete, aj vďaka jeho videám na YouTube. Keďže dostával obrovské množstvo otázok ohľadom stravovania, jeho tréningov a podobných záležitostí, rozhodol sa založiť si osobnú webstránku. V januári 2012 sa Lazar pripojil k spoločnosti Nutri-Sups Worldwide. Po zhliadnutí niektorých fotiek ste si možno mysleli, že Lazar je nový charakter do hry GTA V, ale svoj look opisuje jednoducho. Podľa neho by mal chlap vyzerať proste ako chlap!

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Basketbal ho naučil disciplíne a vytrvalosti, a to sú faktory, ktoré mu pomohli vo svete fitness. Vždy bol veľmi disciplinovaný a mal profesionálny prístup k športu. Lazar obľubuje trénovanie každej svalovej partie, no ak by si mal vybrať najobľúbenejšiu, bol by to hrudník a nohy. Trénuje približne 6x týždenne a snaží sa mať tvrdé a ťažké tréningy, prevažne s voľnou váhou. Najviac sa mu páči postava Ulisses-a Jr. Lazar pracoval nielen ako osobný tréner ale aj ako ochrankár. Musel skĺbiť tieto dve povolania, aby získal aspoň nejaké financie. Kulturistiku opisuje síce ako finančne náročný šport, čo veľa ľudí vidí ako výhovorku, no Lazar nie. Zarábal len 200 dolárov mesačne, ale stále na sebe makal, tvrdo trénoval a snažil sa udržať si dobrú formu.

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Aktuálne je jedným z najviac uznávaných ľudí vo fitness priemysle, a to nie len v Bulharsku. Veľmi rád chilluje doma, počúva hudbu (prevažne rap) a snaží sa naplniť si svoj sen – stať sa najvýznamnejšou ikonou svetového fitness priemyslu. To, čo robí ho napĺňa, teší ho, že sa postupne zlepšuje, ale aj tak si myslí, že nikdy nebude spokojný s tým kde je, pretože vždy sa dá spraviť viac krokov a vyšplhať o niečo vyššie. Lazar má viac ako milión fanúšikov na facebooku a mnoho mladých ľudí ho označuje za svoj idol.

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

 

 A na záver 3 tipy od Lazara Angelova:

  1. Buď trpezlivý. „Rím nebol postavený za jeden deň“
  2. Dbaj aj na stravu, a takisto aj na tréning.
  3. Nikdy sa nevzdávaj, bez ohľadu na prekážku, ktorá sa pred tebou nachádza!

Lazar Angelov: Bulhar s najkrajším sixpackom?

Ak sa ti článok páči, podpor ho: