Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

Posilňovanie
Pridané 3. marec 2014, 21:44, autor: Simon K.

Minule som vám priniesol informácie o Bulharovi s najkrajším sixpackom. Dozvedeli ste sa, aké bolo jeho detstvo, koho obdivoval, čo dosiahol, aké má ďalšie plány a ostatné informácie z jeho života. Dnes vám predstavím fitness modela číslo jeden - Grega Plitta. Človek, ktorý je inšpiráciou pre mnohých ľudí a zároveň človek, ktorý v živote zažil a dosiahol už množstvo vecí.

 

Výška: 185cm
Váha: 88kg
Miesto narodenia: Baltimore, Maryland
Dátum narodenia: 3. November 1977
Bydlisko: Los Angeles, California

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Greg Plitt sa objavil na titulnej strane viac ako 100 fitness časopisov a 25 románov za posledných niekoľko rokov. Je nepochybne Americký fitness model číslo jeden, ktorý sa objavuje na titulke minimálne jedného časopisu každý mesiac za posledné roky. Greg vyhral v roku 2009 ocenenie Star Physique za najlepšiu mužskú postavu, objavujúcu sa na televíznych obrazovkách. Časopis Men’s Fitness ho menoval za jedného z 25 najviac fit (najzdravšie vyzerajúcich) Američanov a v zozname sú aj Lance Armstrong, David Beckham, Tom Brady či Will Smith. DNA časopis ho menoval za jedného zo 60 najviac sexy mužov a televízna show EXTRA ho zvolila za jedného z najžiadanejších slobodných mužov. Greg je tvárou svetových kampaní perfémov Thierryho Muglera s názvom Angel Men a Ice Men a je sponzorovaný MET-Rx Engineered Nutrition, Under Armour Performance Apparel a posilňovňou Gold’s Gym. Má za sebou reklamy pre Old Spice, Dodge Ram Trucks, ESPN, Under Armour, MET-RX a PETA.

 

 

Objavil sa takisto v nespočetnom množstve tzv. infomercials (v podstate ide o dlhšiu reklamu s informatívnym obsahom na nejaký produkt). Greg sa zjavil dokonca aj na plátne, pri filme The Good Stepherd (film režíroval Robert De Niro a medzi hercami sa objavila aj Angelina Jolie a Matt Damon), Terminator Salvation (s Christianom Baleom) a Watchmen (postava Dr. Manhattana).

 

Greg a Robert De Niro

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Dr. Manhattan

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Rovnako ste ho mohli vidieť v televízií, a to v programe Workout televízie Bravo. V relácií Designed to Sell stanice HGTV a v Days of our Lives TV NBC. Greg Plitt je dvojnásobný All-America wrestler a profesionálny parašutista, ktorý má do tohto dňa za sebou vyše 1500 zoskokov. Pred tým, ako sa začal venovať herectvu a modelingu, Greg vyštudoval West Point U.S. Military Academy ako Army Ranger (špecializovaný druh ľahkej pechoty Armády Spojených štátov) a takisto aj ako kapitán a veliteľ roty 184 U.S. vojakov.

 

Greg sa narodil 3. novembra v Baltimore, Maryland. Bol najmladším členom štvorčlennej rodiny, ktorú tvorila o 15 mesiacov staršia sestra Virginia a dvaja rodičia, ktorých Greg opisuje zároveň ako najbližších priateľov a obrovskú inšpiráciu. Ak by si mal vybrať dve vlastnosti, ktoré zdedil po svojich rodičoch, bola by to pracovná morálka a sebavedomie. Na rodičov nedá dopustiť, pretože dostal po papuli keď to prehnal, podržali ho keď potreboval pomoc a podporu a kryli mu chrbát vždy, keď sa rozhodol učiniť nejaký zásadnejší krok. Aj v tých najtemnejších hodinách mu dodali podporu, objatie a silu postaviť sa späť na nohy. Greg dúfa v to, že jedného dňa, keď bude mať dieťa, bude preň vzorom tak, ako boli jeho rodičia pre neho. Jeho dedko hrával profesionálne baseball a hokej, jeho otec hrával za New York Mets. 

 

Gregova sestra bola jeho veľkým zdrojom motivácie, podpory a sily. Bral ju ako druhú mamu, aj keď bola len o 15 mesiacov staršia. Vynikala v tom, že ak si predurčila nejaký cieľ, spravila všetko pre to, aby ho splnila. Vyštudovala United States Naval Academy s vyznamenaním a momentálne študuje na lekárskej škole.

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Štúdium Virgínie na United States Naval Academy Grega ovplyvnilo. Celkové požiadavky pre štúdium na tejto škole boli dosť náročné a Greg vedel, že štyri roky štúdia ho môžu poriadne vyškoliť. Videl, ako je jeho sestra silnejšia fyzicky, emocionálne a duchovne. Chcel vedieť, ako dokáže reagovať v podobných podmienkach on. Pre Grega to však bol vnútorný boj, keďže mal v pláne zápasiť. O štúdium na Naval Academy sa ročne hlási vyše 30000 ľudí a prijímajú len tisícku. Greg všal vďaka dobrému priemeru a úspechom na škole v rámci viacerých oblastí, dostal ponuku z Naval Academy, a takisto z West Pointu.

 

Každý si myslel, že si vyberie práve Naval Academy, pretože tam bola jeho sestra a zároveň by zostal blízko svojej rodiny. Na jednej strane sa bál opustiť domov, rodinu, ale ako tak uvažoval, nakoniec si povedal, že byť na vlastných nohách ďaleko od domova a starať sa o seba, môže byť poriadna skúška a môže ho to vynikajúco vykryštalizovať ako osobnosť a v konečnom dôsledku mu to môže veľmi pomôcť v živote.

 

Nakonec West Point vyštudoval v roku 2000 a ďalších 5 rokov slúžil. Bol vo Fort Braggu (je to vlastne “domov” armády, vzdušných síl, špeciálnych jednotiek USA), ďalej vo Fort Benning, pôsobil aj v Afghanistane, Kórei, Washingtone D.C.

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Greg bol Army Ranger (špecializovaný druh ľahkej pechoty United States Army Armády Spojených štátov). Mal len 22 rokov, bol v Kórei a mal na starosti 45 mužov. Druhý najmladší z tímu a napriek svojmu veku bol už vodca čaty. Jeho chlapi boli v demilitarizovanom pásme, ktoré oddeľovalo Severnú a Južnú Kóreu. Streľba tu bola na dennom poriadku, mnohí vojaci boli ďaleko od rodín, niektorí prišli z ulice, keď im bola daná voľba medzi väzením, alebo armádou. Po 5 ročnej skúsenosti v armáde mal Greg na výber. Mohol zostať, alebo sa posunúť ďalej a pracovať na niečom inom. Vybral si druhú možnosť. V jeho živote boli jednoducho aj ďalšie dvere, ktoré chcel otvoriť.

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Zatiaľ čo Greg chodil na West point, randil s jednou herečkou v New Yorku a kedykoľvek s ňou bol, čítali spolu scenáre, nacvičovali k jej nadchádzajúcim konkurzom či prácam. Bol doslova unesený z jej schopnosti premeniť sa a vžiť sa kompletne do nejakej postavy. Aj keď sa mu celá táto sféra celkom páčila, stále mal zmluvu s Uncle Sam, a tak na nič podobné nemohol ani pomyslieť. Neskôr sa Greg presťahoval do New Yorku, oblasti Battery Park, krásnej časti v Manhattane.

 

Greg s jeho (už bývalou) priateľkou Katie Cleary

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Po nejakom čase, kedy sa Greg vrátil z Kórei si dal cez víkend stretávku s najlepšími kamošmi a spomínali na staré časy. Boli spolu v jednom hoteli s názvom Mariott, ktorý bol neďaleko od klubu, kde sa chystali. V tom do predsiene hotela vošla skupinka chlapov a jeden z nich sa Grega spýtal, či je to on, kto tu čaká na jednanie. Netušil, o čom je reč, no o pár sekúnd sa dozvedel, že je zrovna v hoteli, v ktorom mala byť v daný víkend výstava jednej modelingovej agentúry. Vymenil si údaje s chlapíkom, ktorého si neskôr overil a všetko to vyzeralo v poriadku. Nedalo mu to, a tak o pár dní sadol na vlak do New Yorku, tam následne spravili nejaké fotky s profesionálnymi fotografmi. O dva mesiace bol už v lietadle do Los Angeles a chystal sa nafotiť cover pre časopis Muscle and Fitness.

 

Momentka pri fotení s fitness modelkou Jamie Eason

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Všetko začalo práve v New Yorku. Keď bol vo West Pointe, spomína na časy, kedy si prezeral titulné strany časopisov ako Iron Man či práve spomínaný Muscle and Fitness kvôli motivácií a zrazu sa to otočilo o 180 stupňov a na titulke bol sám Greg. Musel sa však vrátiť späť do armády na ďalší rok a pol, keďže mal ešte toto obdobie povinnosť voči vláde. V tomto období sa snažil Greg drieť úplne na maximum a snažil sa dostať do top fyzickej formy, ktorá mu mala pomôcť k jeho ďalším životným krokom,  hlavne v oblasti jeho kariéry.

 

Aj zábava musí byť!

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

Greg bol v New Yorku len týždeň a veci sa začali hýbať. Jeho kamarát mu zavolal a informoval ho, že Robert De Niro hľadá ľudí pre jeho nadchádzajúci film. Povedal mu, že má zavolať svojmu agentovi, aby mu vybavil stretnutie. No Greg žiadneho agenta nemal, zistil si sám adresu a jednoducho sa vybral na casting. Ako číslo na agenta uviedol v papieroch svoje osobné telefónne číslo a čakal. Sadol si, čítal, prešla hodina a dostal info, že to je práve on, ktorý si zahrá po boku Matt Damona vo filme The Good Stepherd. Okrem iného začal fotiť viac a viac coverov, objavovať sa vo viacerých filmových roliach, a to všetko zapálilo plameň, ktorý v Gregovi vyvolal túžbu stať sa hercom. Greg Plitt je tak okrem iného aj uznávaný fitness model, herec, osobný tréner a hlavne inšpirácia a motivácia pre mnohých ľudí!

 

Tréning Grega Plitta:

Pondelokráno: hrudník, brucho, večer: plávanie, beh 45 minút
Utorok: ráno: chrbát, lýtka, večer: voľno
Streda: ráno: ramená, brucho, večer: beh 8km okolo domu
Štvrtok: ráno: ruky, brucho, večer: plávanie, beh 45 minút
Piatok: ráno: nohy, brucho, večer: voľno
Sobota: ráno: hrudník, brucho, večer: 2,5 hodinová vychádzka so psami
Nedeľa: ráno: chrbát, lýtka, večer: “open” (“Open” je okno pre čokoľvek, čo v daný týždeň Greg nestihne, alebo pre čokoľvek, čo sa mu zdá, že potrebuje nejaký tréning navyše).

 

Greg trénuje väčšinou skoro ráno, pretože to je čas, kedy vie, že nebude obťažovaný telefonátmi a vybavovaniami záležitostí ohľadne práce. Ak ste si všimli, Gregov split nereflektuje dni v týždni, to znamená, že po piatku ide rovno na deň číslo jeden, a teda hrudník, brucho. Neplánuje si netréningové dni, hovorí, že tie sa o seba postarajú kvôli práci a povinnostiam a väčšinou sa vždy nájde nejaký ten deň, kedy mu hektický život jednoducho nedovolí ísť do posilňovne.

 

 

Fitness model číslo jeden - Greg Plitt

 

18.1.2015 - Fitness svet dnes zasiahla neuveriteľne smutná správa. Vo veku len 37 rokov Greg Plitt, ktorý motivoval a inšpiroval tisícky ľudí po celom svete, tragicky zahynul. Uvádza sa, že Greg s partiou natáčali videá blízko koľajníc v meste Burbank, Kalifornia, pravdepodobne spadol a nevyhol sa nárazu s vlakom. Odpočívaj v pokoji.

Ak sa ti článok páči, podpor ho: