Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4

Fitcult
Pridané 31. august 2014, 9:11, autor: Simon K.

Štvrtý diel a zároveň teda ďalšia výborná premena! Naposledy sme si predstavili Tomáša, ktorý z útleho chlapca vyzrel na muža a nabral nejaké to "kilečko" svalovej hmoty. Dnes sa ale pozrieme na premenu Katky, ktorá začínala ináč ako Tomáš. Zatiaľ čo tento 21-ročný chlapec štartoval premenu ako chudučký kápo, Katka potrebovala zhodiť prebytočné kilá, ktoré sa na ňu nalepili. Podarilo sa jej to? Sleduj!

 

 

2011, 90kg    |    2014, 65kg

Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4

 
Vek: 31
Výška: 178 cm
Váha: 65 kg
 
Kedy a prečo si sa začala venovať posilňovaniu?

V podstate celý život som zápasila s nadváhou a 1.1.2013 som si povedala, že na svoju 30-ku chcem konečne vyzerať dobre a splniť si sen, a to byť štíhlou. Najprv som začala len kardiom a zdravo jesť. V marci ma priateľ nahovoril, aby som skúsila posilňovanie a to "stronglifts" a odvtedy sa zrazu kardio stalo mojim veľkým nepriateľom. Po čase som začala čítať rôzne knihy o posilňovaní, správnej strave a dostala som sa aj k Lyle Mcdonaldovym knihám a tiež štúdiám od A. Aragona, B. Contreasa a iných, ktoré ma veľmi zaujali a vlastne podľa ktorých sa riadim. Do augusta som schudla 20kg. V auguste som začala rátať makrá a nabehla na IIFYM. V podstate sa stále snažím jesť 80% nespracované jedlá, ale ak mám chuť na čokoládu alebo niečo "nezdravé", tak si to zarátam a bez výčitiek svedomia kľudne dám. Zakázané ovocie chutí najviac a čím viac si človek odopiera, tým viac ho to bude lákať.

 
2011
Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4
 
Ako a v čom sa ti zmenil život, odkedy si si prešla touto premenou? 

Cítim sa lepšie a konečne si môžem obliecť veci, o ktorých som voľakedy len snívala. Samozrejme aj po zdravotnej stránke je to už iná káva. Užívam si jedlo ktoré jem, vymýšľam nové recepty a hlavne, baví ma posilňovanie. V podstate je to už pre mňa ako droga.

 
Si s postavou spokojná, alebo máš vyššie ciele? 

My ženy nikdy nebudeme asi so svojou postavou spokojné a stále chceme viac, ale v podstate spokojná som.

 
2014
Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4
 
Súťažíš, alebo plánuješ v budúcnosti aj súťažiť?

Ak bude forma, bude aj súťaž, netreba nic unáhliť. Pomaly človek ďalej zájde ;)

 
Určite si si prešla aj ťažkými chvíľami, čo ťa v tom momente hnalo vpred?

Bol to hlavne môj priateľ, ktorý stál stále pri mne a podporoval ma,  boli aj takzvané pády na dno, keď som mala sto chutí to vzdať, a tiež aj nepriatelia a závistlivci, ktorí sa mi zo začiatku vysmievali, že to nedokážem.

 
Tak plynie čas...
Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4
Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4
 
Obľúbený citát, alebo čoho sa držíš vo svojom napredovaní?

When nothing goes right, go lift ;)

 
A čo by si chcela na záver odkázať našim čitateľom?

Všetko sa dá, len treba naozaj chcieť a netreba to vzdať pri prvých neúspechoch. Ak sa už raz rozhodnete, že to chcete, tak to pôjde. Dá sa dostať do formy aj bez hladovania a nekonečných hodín kardia a užívať si jedlo. Mám špecialny odkaz pre baby: nebojte sa železa, hulk z vás nebude, kľudne si tie kotúče pridajte na tyč ;)

 
2014
Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4
Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4
Inšpiratívne premeny Slovákov a Čechov #4

 

Katku môžeš sledovať aj na jej instagrame.

 

Byť v článku a motivovať ľudí môžeš aj ty. Pošli svoju „pred a po“ fotku doplnenú pár fotkami z tvojej cesty počas premeny a pár základných info o sebe na saj@refresher.sk. Buď inšpiráciou pre ľudí a ukáž čo si dokázal/a a že to všetko stálo za to!

 

Nezabudni sledovať aj Inšpiratívne postavy Slovákov a Čechov na facebooku.

Ak sa ti článok páči, podpor ho: